science
علمي و آموزشي

پايگاه علمي پروكوئست محصول سركت آموزش و اطلاع رساني بل و هاول است كه يك راهنماي جهاني جهت رفع نيازهاي اطلاعاتي ميليون‌ها محقق در همه سطوح و با هر ميزان توانايي مي‌باشد.

اين پايگاه از سال ۱۹۸۳ به جمع آوري، سازماندهي و توزيع اطلاعات در بيش از ۱۶۰ كشور پرداخت كه ابتدا شامل منابع به زبان انگليسي بود و سپس شامل چكيده و همچنين ادواري‌ها و نشريات نيز گرديد. مقالات نشريات علمي، پايان نامه‌‌‌‌‌‌ها، سخنرانيها، گزارشها و … را به صورت چكيده، تمام متن به همراه تصوير ارايه ميدهد و همچنين شامل چكيده و استنادهاي مرتبط نيز هست. و حتي تعداد كلمات موجود در چكيده و متن را نيز مشخص مي‌كند. به عبارت دگير مي‌توان گفت پروكوئست يك نظام اطلاع رساني پيوسته است كه به شكل خاصي طراحي شده و جستجوگر را قادر مي‌سازد كه فقط با يك كليك اطلاعات تمام متن و تمام تصوير را از نشريات و مقالات و منابع ديگر در صفحه كار خود ببينند. بيش از نيمي از مقالات تمام متن مي‌باشند. ترجمه چكيده‌ مقاله‌ها از انگليسي به زبان‌هاي چيني، فرانسه، اسپانيولي و … امكانپذير است.

سايت چاپ مقاله و پذيرش مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۲۱:۲۹ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

هنگامي كه مراحل نگارش كتابتان تمام مي‌شود و كتاب را به يك انتشارات براي چاپ آن معرفي مي‌كنيد معمولاً با يك سوال متداولي روبرو مي‌شويد: چاپ افست مي‌خواهيد يا چاپ ديجيتال؟ در اين مطلب قصد داريم تفاوت هاي دو روش چاپ افست و چاپ ديجيتال را مطرح نماييم و همچنين ملاك‌هايي براي انتخاب هريك از آنها را عنوان كنيم تا شما در حين چاپ كتاب بتوانيد بر اساس اين ملاك‌‌ها روش چاپ مناسب را انتخاب كنيد

سايت چاپ كتاب نارون را مشاهده كنيد 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۲۰:۰۴ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

شخصيت مهم‌ترين و جذاب‌ترين بحث در حوزه روانشناسي به شمار مي‌رود. تقريبا تمام روانشناسان بزرگ نظريه‌اي را در حوزه شخصيت ارائه داده‌اند. براي مثال زيگموند فرويد  شخصيت را متشكل از سه عنصر نهاد ، من و من برتر (فرامن) مي‌داند كه نهاد از اصل لذت، من از اصل واقعيت و فرامن از ارزش‌هاي اجتماعي، فرهنگي و اخلاقي تبعيت مي‌كند. از نظر اريك اريكسون زندگي خلاصه‌اي از يك سري بحران‌هاي رواني است و شخصيت كنشي است از بازده‌هاي آن بحران‌ها. پاورپوينت نظريه هاي شخصيت: تعاريف شخصيت، نظريه صفات، آلپورت، خلق و خو، كتل و آيزنك به بررسي جامع شخصيت از ديدگاه نظريه‌پردازان بزرگ پرداخته است.

فروشگاه پرسشنامه ، پروتكل و پاورپوينت ايران تحقيق را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۵۱:۰۹ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

شاخه نوروسايكولوژي از نظر تاريخي نه تنها از رشته روانشناسي بلكه همچنين از رشته‌هايي همچون پزشكي، آموزش و حقوق مشتق شده است. واژه نوروسايكولوژي از تركيب دو كلمه نورولوژي و روانشناسي به وجود آمده است. نورولوژي  به عنوان شاخه‌اي از پزشكي محسوب مي‌شود كه با دستگاه اعصاب و اختلالات مرتبط با آن سرو كار دارد. روانشناسي نيز به عنوان مطالعه علمي رفتار و فرايندهاي رواني تعريف شده است. يكي از اولين افرادي كه دو كلمه نورولوژي  و روانشناسي را در يك كلمه جديد تركيب كرد كورت گلدشتاين  بود كه آن را در كتاب خود با نام ارگانيسم  در سال ۱۹۳۹ به كار برد. امروزه نوروسايكولوژي براي توصيف يكي از حوزه‌هاي روانشناسي به كار مي‌رود كه به شناسايي، كمي سازي و توصيف تغييرات رفتاري كه به ساختارهاي مغزي مربوط هستند محدود است و همچنين بررسي انسجام شناختي را در دستور كار قرار دارد. پاورپوينت نوروسايكولوژي سالمندي به بررسي جامع اين شاخه از علم روانشناسي و پزشكي پرداخته است.

فروشگاه پرسشنامه ، پروتكل و پاورپوينت ايران تحقيق را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۵۰:۱۷ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

با افزايش انتشارات مختلف در سطح جهان براي چاپ مقالات و ديگر آثار علمي سنجه‌هاي مختلفي نيز از انتشارات به وجود آمده است. منظور از سنجه، ويژگي‌هاي اكتسابي مجله است كه نشان مي‌دهد آن مجله در بين جوامع دانشگاهي از چه سطح كيفي برخوردار است. يكي از سنجه‌هاي بسيار مشهور ضريب تاثير (Impact Factor) است. ضريب تاثير نشان مي‌دهد كه يك مجله به چه اندازه‌اي تاثير گذار است (بيشتر بخوانيد:آي اس آي (ISI) و ضريب تأثير مجلات علمي). ضريب تاثير JCR موسسه تامسون رويترز در بين انواع ضرايب تاثير از اعتبار و شهرت بسيار بالايي برخوردار است و بايد گفت تنها سنجه‌اي است كه دانشجويان و دانشگاهيان در باب ضريب تاثير بايد به آن اتكا كنند؛ اما تفاوت ايمپكت فاكتور JCR با گلوبال

ايمپكت فاكتور چيست؟

سايت چاپ كتاب نارون را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۴۹:۲۰ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

اين روزها بازار همايش‌هاي بين‌المللي داغ است و بسياري از اساتيد و دانشجويان همين كه به ايميل خود سري مي‌زنند با حجم بسيار زيادي از همايش‌هاي بين المللي و داخلي روبرو مي‌شوند. سوال اينجاست كه آيا همه اين همايش‌ها داراي امتياز و اعتبار هستند؟ و اينكه چگونه از اعتبار يك همايش بين المللي اطمينان حاصل كنيم؟ در اين مطلب قصد داريم به اين دو سوال مطرح شده پاسخ دهيم (بيشتر بخوانيد: نحوه آماده سازي پوستر براي شركت در يك همايش).

 سايت چاپ مقاله و ترجمه مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۴۸:۲۵ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

اگرچه رمان‌ها در طول دو قرن اخير در نقاط مختلف دنيا از جمله در كشورهاي اروپايي بسيار محبوب بوده‌اند و رمان نويسان جزو بزرگ‌ترين مشاهير زمانه خود به شمار مي‌رفتند، اما در ايران تنها در طول چند دهه اخير ميزان مطالعه رمان‌ها تا حدودي افزايش يافته است و در سال‌هاي اخير اين روند شتاب بيشتري گرفته است. با افزايش قشر تحصيل كرده در سال‌هاي اخير، ميزان فروش رمان‌ها نيز به شدت افزايش پيدا كرده است. از سوي ديگر يكي از شاخه‌هاي مهم در حوزه كتاب‌هاي رمان، رمان جنايي است.

بسياري از مترجمان به خصوص مترجمان جوان علاقه به ترجمه رمان جنايي دارند و خوشبختانه در طول چند سال اخير رمان‌هاي جنايي بسيار خوبي نيز ترجمه شده است. در اينجا قصد داريم شما را با ۵ نكته مهم در ترجمه يك رمان جنايي آشنا كنيم. قابل ذكر است كه اين مقاله توسط برايان كلمس كه خود نويسنده و مترجم رمان‌هاي بسياري از زبان روسي به زبان انگليسي بوده است به رشته تحرير درآمده است. او عقيده دارد كه نويسندگان روسي بعد از فروپاشي شوروي سابق علاقه بسياري به نوشتن رمان‌هاي جنايي پيدا كرده‌اند و وي نيز درحال ترجمه اين رمان‌ها به زبان انگيسي است. با نارون پاب همراه باشيد تا با توصيه‌هاي او در اين زمينه بيشتر آشنا شويد.

سايت چاپ كتاب نارون را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۴۷:۳۴ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

بسياري از افراد علاقه دارند نامي از خود بر روي يك كتاب داشته باشند. گاهي اوقات اين كتاب مي‌تواند محتواي بسيار ارزشمندي داشته باشد و توسط مردم يا اگر كتابي علمي باشد توسط اهالي علم و دانشگاهيان مورد استقبال قرار گيرد. گاهي اوقات نيز هدف نويسنده يا مترجم از چاپ كتاب عرضه آن به تعداد محدود و براي يك جامعه هدف خاص است. در هر دو صورت، چاپ كتاب مراحلي دارد كه گاهي اوقات براي يك نويسنده پيچيده و مبهم است اما براي موسساتي كه در اين حوزه فعاليت دارند و روزانه كتاب‌هايي را به آماده چاپ مي‌كنند بسيار ساده هستند. با نارون پاب همراه باشيد تا با مراحل چاپ كتاب آشنا شويد.

سايت چاپ كتاب نارون را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۴۶:۱۹ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 4
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 173
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب