science
علمي و آموزشي

بسياري از دانشجويان و اساتيد دانشگاهي معمولاً علاقمند به توليد آثار علمي خود در قالب مقاله هستند. به طور معمول هر استاد يا دانشجوي تحصيلات تكميلي تعداد زيادي مقاله در مجلات مختلف ISI، اسكوپوس، ISC و ساير پايگاه‌هاي معتبر علمي مانند پاب مد به چاپ مي‌رساند. اما در زمينه نگارش كتاب حتي در بين اساتيد دانشگاه نيز خلاء جدي وجود دارد كه شايد يكي از دلايل آن عدم آشنايي با مزاياي چاپ كتاب باشد.

از سوي ديگر بايد به اين نكته توجه نمود كه نگارش كتاب در بين اساتيد و دانشجويان دانشگاه‌هاي معتبر جهان بسيار مرسوم است و بسياري از دانشجويان تحصيلات تكميلي در پايان دوره تحصيلات خود، نتايج پژوهش‌ها و يافته‌هاي خود را در قالب كتاب منتشر مي‌كنند. بنابراين مي‌توان ادعا نمود كه با وجود داشتن ميليون‌ها دانشجو در سطح تحصيلات تكميلي و هزاران استاد و مدرس دانشگاه، حجم تاليف كتاب‌هاي دانشگاهي در ايران در مقايسه با ساير نقاط جهان بسيار ناچيز است.

سايت چاپ كتاب و ترجمه كتاب نارون را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۰۵:۱۵ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]
 
 

بسياري از پژوهشگران مخصوصاً پژوهشگراني كه در آغاز راه هستند و يا حتي پژوهشگران مجرب با اين سوال مواجه مي‌شوند كه پروف مقاله يا Galley Proofs چيست؟ زمانيكه مولف مقاله‌اي را به مجله جهت چاپ بعد از طي فرآيند داوري سابميت مي‌كند، چندين مرحله از زمان سابميت تا چاپ وجود دارد كه اين مراحل نيازمند تعامل بين اديتور مجله و كاركنان آن با مولف مقاله است. مقالاتي كه داوري و اديت مي‌شوند و توسط تيم اديتوري مجله فورمت‌بندي مي‌شوند به عنوان آخرين مرحله پيش از چاپ به مولف ارسال مي‌گردد.  در حقيقت اين آخرين شانس مولف است كه تغييرات نهايي را انجام دهد. منظور از تغييرات نهايي، نغييرات مربوط به محتواي اصلي مقاله نيست؛ زيرا اگر اشكالي فني در محتواي اصلي مقاله موجود باشد مي‌بايست در فرآيند داوري آنها اصلاح شوند و اين تغييرات دلبخواهي نيست. براي مثال، اگر مولف مي‌خواهد تغييرات در آدرس ايميل، ترتيب نويسندگان، اضافه نمودن نام يك مولف و يا حذف نام يك مولف و اطلاعات مربوط به وابستگي‌هاي سازماني دارد، انجام دهد.

سايت چاپ مقاله و ترجمه مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۲۲:۲۲ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

بايد چنين مطرح كنيم كه آخرين و مهمترين مرحله تمامي فعاليتهاي پژوهشي آن است كه مقاله مستخرج بتواند در يك مجله خوب به چاپ و انتشار برسد. پژوهشگران به خوبي واقف هستند كه هرچقدر كيفيت كار علمي خود را بالاتر ببرند و زحمات فراواني براي آن بكشند مادامي كه نتايج آن در يك مجله درج نشده و چاپ نشود و از اين طريق به سمع و نظر ديگران نرسد فايده آنچناني نخواهد داشت. به اين ترتيب، همه پژوهشگران چه آنهايي كه در آغاز راه هستند و چه آنهايي كه با تجربه هستند هميشه درباره مرحله چاپ مقاله خود با سوالاتي مواجه هستند. در اينجا قصد آن داريم تا تحت عنوان مطلبي با موضوع چاپ مقاله و نكات بسيار مهم و ضروري آن به ذكر روشهاي مختلف چاپ مقاله بپردازيم و موضوعي را مطرح كنيم تا به واسطه ان اگر خوانندگان اين مطلب سوال يا مشكلي داشته باشند بتوانند زير همين مطلب آنها را مطرح كرده و به پاسخ آن را از طرف مديران سايت و ساير پژوهشگران همكار دريافت كنند.

سابت چاپ مقاله و پذيرش مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۴:۱۰:۴۴ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

چاپ كتاب فرايندي است كه طي آن يك نوشته كه به مي‌تواند به صورت تاليف يا ترجمه باشد، در قالب كتابي با ساختارهاي استاندارد و پذيرفته شده حوزه نشر آماده سازي و به چاپ مي‌رسد. اما براي اينكه يك كتاب چاپ شده داراي اعتبار و امتياز باشد بايد مجوزهايي داشته باشد. بنابراين چاپ كتاب با مجوز رسمي داراي مراحلي است كه در اينجا با برخي از اين مجوزها و مراحل آشنا خواهيد شد. البته بايد دقت نمود كه اين مجوزها در كشورهاي مختلف متفاوت است و ممكن است در هنگام چاپ كتاب در ايران نياز به مجوزي باشد كه در ساير كشورها آن مجوز وجود ندارد و بالعكس.

به صورت كلي براي چاپ كتاب با مجوز رسمي بايد از سه مرجع براي اخذ مجوز اقدام نمود. در مرحله اول بايد نسبت به دريافت شابك (ISBN) اقدام كرد. شابك مخفف عبارت شماره استاندارد بين المللي كتاب  مي‌باشد و شامل يك كد ۱۳ رقمي است كه به هر كتاب اختصاص مي‌يابد. اين كد در ايران از طريق خانه كتاب قابل دريافت است. قابل ذكر است كه شابك يك كتاب با تجديد چاپ آن تغييري نمي يابد.

مجوز ديگري كه قبل از چاپ كتاب بايد نسبت به تهيه آن اقدام كرد فيپا است كه مخفف فهرست نويسي پيش از انتشار است و توسط سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران ارائه مي‌شود. فيپا شامل اطلاعاتي است كه در پشت صفحه عنوان كتاب درج مي‌شود. براي دريافت فيپا نياز به ارائه شابك، پرينت كتاب و نسخه الكترونيكي آن در قالب CD است.

سايت چاپ كتاب و ترجمه كتاب نارون را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۴:۱۷:۱۸ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

زماني كه فرآيند نگارش مقاله به اتمام مي‌رسد بسياري از پژوهشگران چنين تلقي مي‌كنند كه كار تا حدود ۸۰ يا ۹۰ درصد به اتمام رسيده است؛ اما اين تفكر اشتباه است. بايد بگوييم وقتي كه نگارش مقاله به اتمام مي‌رسد در خوشبينانه ترين حالت ۵۰ درصد از كار چاپ مقاله به اتمام رسيده است. بخش دوم كار يك مقاله علمي، پذيرش و چاپ مقاله است. بسياري از پژوهشگراني كه تجربه زيادي در حيطه پذيرش و چاپ مقاله ندارند و حتي برخي پژهشگران باتجربه‌تر نيز سوالات بسياري درباره فورمت و شكل و محتواي نامه پذيرش دارند. در اين مطلب كه با عنوان نامه پذيرش مقاله و سوالات متداول پژوهشگران درباره آن شده سعي خواهيم كرد به متداولترين سوالات پژوهشگران پاسخ دهيم و به خوانندگان اين مطلب نيز توصيه مي‌كنيم اگر علاوه بر سوالات ذكر شده، سوال ديگري دارند به صورت كامنت در زير همين مطلب آن را براي ما ارسال نمايند تا بتوانيم پاسخ مناسب را ارايه دهيم.

سايت چاپ مقاله و پذيرش مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۳۷:۰۸ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

اگر شما هم دانشجو باشيد حتماً مي‌دانيد كه اين روزها شرط موفقيت در بيشتر آزمون‌ها به خصوص آزمون دكتري تخصصي داشتن يك رزومه قوي و خوب ظاهر شدن در مصاحبه است. البته اين شرايط در بيشتر كشورها وجود دارد و شرط پذيرش در دانشگاه‌ها به خصوص در دوره دكتري به نظر اساتيد مصاحبه شونده بستگي دارد. بنابراين شما بايد هم از ديد كمي بتوانيد نمره بالايي را در مصاحبه كسب كنيد و هم از ديد كيفي بتوانيد تاثير مثبتي بر ديدگاه اساتيد مصاحبه شونده برجاي بگذاريد. در اينجا درباره تاثير چاپ كتاب در مصاحبه دكتري نكاتي را توضيح خواهيم داد.

تجربه افرادي كه در مصاحبه دكتري شركت كرده‌اند نشان مي‌دهد كه اگرچه از مجموع ۴۰ امتياز مصاحبه دكتري تنها ۴ نمره به تاليف يا ترجمه كتاب اختصاص دارد اما در واقع بايد به تاثيرات غيرمستقيم آن نيز اشاره كرد. هم اكنون هر مقاله بين ۱ تا ۷ امتياز در مصاحبه دكتري دارد و كتاب ۴ امتياز. اما از سوي ديگر بسياري از اساتيد نگارش و چاپ كتاب را سندي مي‌دانند مبني بر اينكه دانشجوي مورد نظر كيفيت بالايي دارند. به خصوص در سال‌هاي اخير كه چاپ مقالات توسط موسسات افزايش يافته است، بسياري از اساتيد مصاحبه كننده مي‌دانند كه مقالات دانشجويان معمولاً كيفيت بالايي ندارد و اعتماد خود را به مقالات از دست داده‌اند

سايت چاپ كتاب و ترجمه كتاب نارون را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۴:۰۰ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

موسسه چاپ كتاب نارون آماده چاپ كتاب شعر و داستان متقاضيان عزيز مي‌باشد. بسياري از افراد با استفاده از ذوق و قريجه و استعداد در سرودن شعر يا نوشتن رمان و داستان حتي داستان‌هاي كوتاه و اخذ بازخوردهاي مثبت از اطرافيان آن‌ها را برآن مي‌دارد كه آثار خود را از طريق مجاري قانوني به چاپ برسانند. واقعيت اين است كه چاپ آثار هنري مزيت‌هاي گوناگوني دارد. اولين مزيت آن است كه افراد با چاپ اشعار خود مالكيت مادي و معنوي خود را به آن اثر احراز مي‌دارند. بارها ديده شده است كه برخي افراد سودجود با به دست آوردن آثار هنري فرد ديگر اقدام به چاپ آن‌ها به نام خود مي‌كنند كه بدين سبب حاصل تلاش سال‌هاي متمادي شخص ديگر را تصاحب مي‌كنند. دومين مزيت چاپ آثار هنري آن است كه افراد بسياري با ديدن آن‌ها مي‌توانند بازخوردهاي بسيار دقيق و تخصي را به نگارنده ارائه كنند كه مي‌تواند در بالا رفتن كيفيت اين آثار بسيار كمك كننده باشد. سومين امتياز چاپ آثار هنري، كسب شهرت و شناخته شدن است. يقيناً وقتي شعري سروده مي‌شود صرفاً خود شاعر و يا در بهترين حالت چند تن از اطرافيان با اشعار آشنا مي‌شوند و به آن‌ها گوش مي‌دهند. در صورتي‌كه اگر اين آثار چاپ شود و مورد پذيرش و تاييد مخاطبان قرار گيرد، شهرت و معروفيت فرد مولف بيشتر از پيش خواهد بود. اين مزيت‌ها و ده‌ها مزيت ديگر باعث مي‌شود كه چاپ آثار هنري اهميت و ارزش بيشتري پيدا كند.

سايت چاپ كتاب و ترجمه كتاب نارون را مشاهده كنيدَ


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۰۵:۴۱ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

تيم تخصصي و حرفه‌اي پذيرش و چاپ مقاله موسسه اوج دانش خدمات خود را در اين حيطه بر اساس يك فرآيند خاص و منظم انجام مي‌‌دهد. در قدم اول مقاله ارسال شده توسط متقاضي را داوري كرده و نقايص احتمالي را رفع و رجوع مي‌كنند. در قدم دوم چندين مجله اسكوپوس مورد تاييد وزارت علوم ايران را به دانشجو معرفي مي‌نمايند. دانشجو در اين مرحله مي‌تواند به بررسي صحت مجلات پيشنهاد داده شده بپردازند. پس از تاييد مجلات، مقاله در مجله مورد نظر سابميت مي‌شود. تاكنون موسسه اوج دانش در رشته‌هاي زير اقدام به اخذ پذيرش از مجلات اسكوپوس نموده است:

پذيرش و چاپ مقاله در مجلات اسكوپوس در رشته ادبيات انگليسي و آموزش زبان

پذيرش و چاپ مقاله در مجلات اسكوپوس در رشته حقوق و علوم سياسي

پذيرش و چاپ مقاله در مجلات اسكوپوس در رشته روانشناسي و گرايش‌هاي مديريت

همچنين، برخي مجلات اسكوپوس داراي هارد كپي (نسخه چاپ شده به صورت مجله) هستند. اين نسخه بعد از چاپ نهايي مقاله از سوي مجله صادر مي‌شود. موسسه اوج دانش اين تضمين را ارايه مي‌دهد كه فرآيند دريافت اين نسخه هارد كپي را از مجله پيگير باشد و آن را به دست متقاضي برساند.

سايت چاپ مقاله و پذيرش مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۲۱:۳۵ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

بسياري از پژوهشگران درباره نحوه ذكر منابع در مقاله اشكلات و سوالاتي دارند زيرا هم به اهميت آن واقفند و هم هرگونه اشكال در ذكر رفرنس مي‌تواند مقاله آنها را با مشكلات جدي مانند سرقت علمي مواجه سازد. ذكر منايع براي خوانندگان مقاله نيز بسيار مفيد است زيرا آنها را با بخش اعظمي از ادبيات پژوهشي ديگر مرتبط با پژوهش آشنا مي‌كند و هرگونه نقص در ذكر منابع يا خدشه در آنها باعث مي‌شود خوانندگان نتوانند منابع ذكر شده را پيدا كنند و اين يكي از اشكالات اساسي مقاله است كه هيچ مجله علمي معتبري اجازه رخداد آن را نمي‌دهد. در اين مطلب قصد داريم به ذكر اصول استفاده از واژه “و همكاران” در داخل متن مقاله بپردازيم.

سايت چاپ مقاله و ترجمه مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد. 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۰۰:۲۷ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

پايگاه علمي پروكوئست محصول سركت آموزش و اطلاع رساني بل و هاول است كه يك راهنماي جهاني جهت رفع نيازهاي اطلاعاتي ميليون‌ها محقق در همه سطوح و با هر ميزان توانايي مي‌باشد.

اين پايگاه از سال ۱۹۸۳ به جمع آوري، سازماندهي و توزيع اطلاعات در بيش از ۱۶۰ كشور پرداخت كه ابتدا شامل منابع به زبان انگليسي بود و سپس شامل چكيده و همچنين ادواري‌ها و نشريات نيز گرديد. مقالات نشريات علمي، پايان نامه‌‌‌‌‌‌ها، سخنرانيها، گزارشها و … را به صورت چكيده، تمام متن به همراه تصوير ارايه ميدهد و همچنين شامل چكيده و استنادهاي مرتبط نيز هست. و حتي تعداد كلمات موجود در چكيده و متن را نيز مشخص مي‌كند. به عبارت دگير مي‌توان گفت پروكوئست يك نظام اطلاع رساني پيوسته است كه به شكل خاصي طراحي شده و جستجوگر را قادر مي‌سازد كه فقط با يك كليك اطلاعات تمام متن و تمام تصوير را از نشريات و مقالات و منابع ديگر در صفحه كار خود ببينند. بيش از نيمي از مقالات تمام متن مي‌باشند. ترجمه چكيده‌ مقاله‌ها از انگليسي به زبان‌هاي چيني، فرانسه، اسپانيولي و … امكانپذير است.

سايت چاپ مقاله و پذيرش مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۲۱:۲۹ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 1375
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب