science
علمي و آموزشي

پس از ماه‌ها تلاش توسط متخصصان آماري موسسه ايران تحقيق، بسته آموزش كامل نرم افزار ليزرل LISREL آماده شده و در اختيار دانشجويان، پژوهشگران و اساتيد قرار گرفت. نرم افزار ليزرل را مي‌توان از اولين نرم افزارهايي دانست كه در حوزه مدل يابي به خصوص مدل يابي معادلات ساختاري تهيه شد و در بين نرم افزارهايي نيز كه به تازگي توليد شده‌اند جزو محبوب‌ترين نرم افزارهاست. با وجود اينكه هم اكنون ده‌ها كتاب و فيلم آموزشي در حوزه استفاده از ليزرل وجود دارد اما هنوز در اين زمينه خلاء‌هاي جدي وجود دارد. بيشتر كتاب‌هاي آموزشي از عنصر كاربردي بودن تهي هستند و به همين دليل براي افرادي كه نياز به آموزش كاربردي در اين زمينه دارند كارايي زيادي ندارند. بسته آموزش كامل نرم افزار ليزرل LISREL با هدف پر كردن همين خلاء‌ها آماده شده است.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۵:۴۴ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

زمانيكه مقاله را به عنوان يك پژوهشگر نگارش كرده و تمام مي‌كنيد تصور مي‎‌كنيد كه ۸۰ درصد كار تمام شده است؛ اما بايد بگوييم فرآيند دوبخشي نگارش و چاپ مقاله هركدام دو كار كاملاً مجزا از همديگر است. هركدام به يك سري مهارتهاي خاص نياز دارد و بايد فرد همانگونه كه مهارتهاي نگارش مقاله را در خود پرورش داده، مهارتهاي ارسال، پذيرش و چاپ مقاله را نيز بياموزد. با اين توصيف بايد بگوييم كه شما بعد از نگارش مقاله در خوشبينانه‌ترين حالت صرفاً ۵۰ درصد از راه را پيموده‌ايد و ۵۰ درصد كار نيز باقي مانده است. وقتي براي ارسال مقاله به مجله اقدام مي‌كنيد مجلات بسيار زيادي را از طريق اينترنت پيدا مي‌كنيد. اما چه ملاكي براي بررسي سريع آنها داريد؟ وقت گذاشتن براي بررسي دقيق آنها باعث اتلاف وقت بسيار زياد مي‌شود. در اين مطلب به معرفي چند روش خوب براي ارزيابي سريع يك مجله علمي خواهيم پرداخت.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۴:۵۸ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

بسياري از دانشجويان و اساتيدي كه اقدام به چاپ كتاب مي‌كنند اين نگراني را دارند كه آيا كتاب آن‌ها با مجوز از نهادهاي مربوطه چاپ شده است يا خير. به اين منظور بايد با جستجوي مجوز كتاب در سايت كتابخانه ملي، نسبت به قانوني بودن كتاب چاپ شده اطمينان حاصل كرد. مزيت جستجو در اين سايت اين است كه اطلاعات فيپا و شابك را در اختيار شما قرار مي‌دهد. در ادامه به صورت گام به گام مراحل جستجوي مجوز كتاب در سايت كتابخانه ملي را به شما معرفي خواهيم كرد.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۴:۰۹ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

سايت همايش ايندكس ضمن همكاري با وبسايت‌هاي علمي و آموزشي معتبر ايران و دبيرخانه همايش‌ها، توانسته است بانك ايميلي متشكل از ۳۵۰ هزار ايميل در تمامي رشته‌هاي دانشگاهي را گردآوري نمايد. پايگاه همايش ايندكس افتخار دارد كه تاكنون با بيش از ۱۰۰ همايش مختلف در زمينه تبليغات ايميلي همكاري نمايد كه حاصل آن رضايت بسيار بالاي مسئولان همايش‌ها و كنفرانس‌هاي معتبر بوده است. تمامي ايميل‌هاي اين پايگاه در حوزه دانشجويي و دانشگاهي بوده و تنها براي ارسال تبليغات همايش‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۳:۲۱ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

مترادف، واژه‌اي است كه معناي‌اش با يك واژه معين يكسان است. در نگارش انگليسي، يكي از بهترين‌ راه‌ها براي غنا بخشيدن به دايره لغات خود و همچنين اجتناب از كاربرد مكرر يك واژه، استفاده از ديكشنري‌هايي موسوم به thesaurus (گنجينه لغات يا اصطلاح نامه) براي يافتن واژگان مترادف است. اين نوع ديكشنري‌ها تمام كلماتي را فهرست مي‌كنند كه معاني مشابهي دارند. امروزه با وجود منابع آنلاين ديگر نياز چنداني به تهيه نسخه‌هاي چاپي اين نوع ديكشنري‌ها احساس نمي‌شود. حتي واژه پرداز word داراي يك گنجينه لغت است! (زبانۀ Review، گزينه Thesaurus در منوي Proofing).

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۲:۴۷ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

در نگارش، از ساختارهاي موازي براي ساختن جملات مركب يا تاكيد بر يك موضوع خاص استفاده مي‌شود. اما نكته مهم در موازي نويسي اين است كه همه عناصر اين ساختارها، مثل حروف اضافه، كلمات، و زمان، با يكديگر اصطلاحاً موازي باشند. اشتباهات مربوط به پارالليسم بيشتر در جملاتي پيش مي‌آيند كه حاوي يك فهرست، مجموعه يا مقايسه باشند. در ادامه به متداول‌ترين اشتباهات پرالليسم اشاره شده است

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۱:۵۷ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 2
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 171
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب
طراحی حرفه ای سایت  / ایمیل مارکتینگ شاپ / افزایش فالوور اینستاگرام / ساخت وبلاگ