science
علمي و آموزشي

شاخه نوروسايكولوژي از نظر تاريخي نه تنها از رشته روانشناسي بلكه همچنين از رشته‌هايي همچون پزشكي، آموزش و حقوق مشتق شده است. واژه نوروسايكولوژي از تركيب دو كلمه نورولوژي و روانشناسي به وجود آمده است. نورولوژي  به عنوان شاخه‌اي از پزشكي محسوب مي‌شود كه با دستگاه اعصاب و اختلالات مرتبط با آن سرو كار دارد. روانشناسي نيز به عنوان مطالعه علمي رفتار و فرايندهاي رواني تعريف شده است. يكي از اولين افرادي كه دو كلمه نورولوژي  و روانشناسي را در يك كلمه جديد تركيب كرد كورت گلدشتاين  بود كه آن را در كتاب خود با نام ارگانيسم  در سال ۱۹۳۹ به كار برد. امروزه نوروسايكولوژي براي توصيف يكي از حوزه‌هاي روانشناسي به كار مي‌رود كه به شناسايي، كمي سازي و توصيف تغييرات رفتاري كه به ساختارهاي مغزي مربوط هستند محدود است و همچنين بررسي انسجام شناختي را در دستور كار قرار دارد. پاورپوينت نوروسايكولوژي سالمندي به بررسي جامع اين شاخه از علم روانشناسي و پزشكي پرداخته است.

فروشگاه پرسشنامه ، پروتكل و پاورپوينت ايران تحقيق را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۵۰:۱۷ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

با افزايش انتشارات مختلف در سطح جهان براي چاپ مقالات و ديگر آثار علمي سنجه‌هاي مختلفي نيز از انتشارات به وجود آمده است. منظور از سنجه، ويژگي‌هاي اكتسابي مجله است كه نشان مي‌دهد آن مجله در بين جوامع دانشگاهي از چه سطح كيفي برخوردار است. يكي از سنجه‌هاي بسيار مشهور ضريب تاثير (Impact Factor) است. ضريب تاثير نشان مي‌دهد كه يك مجله به چه اندازه‌اي تاثير گذار است (بيشتر بخوانيد:آي اس آي (ISI) و ضريب تأثير مجلات علمي). ضريب تاثير JCR موسسه تامسون رويترز در بين انواع ضرايب تاثير از اعتبار و شهرت بسيار بالايي برخوردار است و بايد گفت تنها سنجه‌اي است كه دانشجويان و دانشگاهيان در باب ضريب تاثير بايد به آن اتكا كنند؛ اما تفاوت ايمپكت فاكتور JCR با گلوبال

ايمپكت فاكتور چيست؟

سايت چاپ كتاب نارون را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۴۹:۲۰ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

اين روزها بازار همايش‌هاي بين‌المللي داغ است و بسياري از اساتيد و دانشجويان همين كه به ايميل خود سري مي‌زنند با حجم بسيار زيادي از همايش‌هاي بين المللي و داخلي روبرو مي‌شوند. سوال اينجاست كه آيا همه اين همايش‌ها داراي امتياز و اعتبار هستند؟ و اينكه چگونه از اعتبار يك همايش بين المللي اطمينان حاصل كنيم؟ در اين مطلب قصد داريم به اين دو سوال مطرح شده پاسخ دهيم (بيشتر بخوانيد: نحوه آماده سازي پوستر براي شركت در يك همايش).

 سايت چاپ مقاله و ترجمه مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۴۸:۲۵ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

اگرچه رمان‌ها در طول دو قرن اخير در نقاط مختلف دنيا از جمله در كشورهاي اروپايي بسيار محبوب بوده‌اند و رمان نويسان جزو بزرگ‌ترين مشاهير زمانه خود به شمار مي‌رفتند، اما در ايران تنها در طول چند دهه اخير ميزان مطالعه رمان‌ها تا حدودي افزايش يافته است و در سال‌هاي اخير اين روند شتاب بيشتري گرفته است. با افزايش قشر تحصيل كرده در سال‌هاي اخير، ميزان فروش رمان‌ها نيز به شدت افزايش پيدا كرده است. از سوي ديگر يكي از شاخه‌هاي مهم در حوزه كتاب‌هاي رمان، رمان جنايي است.

بسياري از مترجمان به خصوص مترجمان جوان علاقه به ترجمه رمان جنايي دارند و خوشبختانه در طول چند سال اخير رمان‌هاي جنايي بسيار خوبي نيز ترجمه شده است. در اينجا قصد داريم شما را با ۵ نكته مهم در ترجمه يك رمان جنايي آشنا كنيم. قابل ذكر است كه اين مقاله توسط برايان كلمس كه خود نويسنده و مترجم رمان‌هاي بسياري از زبان روسي به زبان انگليسي بوده است به رشته تحرير درآمده است. او عقيده دارد كه نويسندگان روسي بعد از فروپاشي شوروي سابق علاقه بسياري به نوشتن رمان‌هاي جنايي پيدا كرده‌اند و وي نيز درحال ترجمه اين رمان‌ها به زبان انگيسي است. با نارون پاب همراه باشيد تا با توصيه‌هاي او در اين زمينه بيشتر آشنا شويد.

سايت چاپ كتاب نارون را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۴۷:۳۴ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

بسياري از افراد علاقه دارند نامي از خود بر روي يك كتاب داشته باشند. گاهي اوقات اين كتاب مي‌تواند محتواي بسيار ارزشمندي داشته باشد و توسط مردم يا اگر كتابي علمي باشد توسط اهالي علم و دانشگاهيان مورد استقبال قرار گيرد. گاهي اوقات نيز هدف نويسنده يا مترجم از چاپ كتاب عرضه آن به تعداد محدود و براي يك جامعه هدف خاص است. در هر دو صورت، چاپ كتاب مراحلي دارد كه گاهي اوقات براي يك نويسنده پيچيده و مبهم است اما براي موسساتي كه در اين حوزه فعاليت دارند و روزانه كتاب‌هايي را به آماده چاپ مي‌كنند بسيار ساده هستند. با نارون پاب همراه باشيد تا با مراحل چاپ كتاب آشنا شويد.

سايت چاپ كتاب نارون را مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۴۶:۱۹ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

موسسه پژوهشي ايران تحقيق پس از ارائه موفق بسته آموزشي در حيطه‌هاي مختلف آماري، پس از ماه‌ها تلاش بسته آموزش نرم افزار SPSS را نيز آماده كرده است. اگرچه كتاب‌هاي بي‌شماري در حوزه آموزش نرم افزار SPSS چاپ شده و در اختيار پژوهشگران قرار گرفته است اما تمامي اين كتاب‌ها داراي نقاط ضعفي در برخي بخش‌ها هستند كه لزوم تدوين چنين بسته‌اي را نشان مي‌دهد. در اكثر كتاب‌هاي آموزشي با تفصيل بسيار زياد به مباحث نظري پرداخته شده است اما به نيازهاي اصلي دانشجويان، اساتيد و پژوهشگران كه همان مباحث كاربردي است توجه كمي شده است.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۶:۳۴ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

پس از ماه‌ها تلاش توسط متخصصان آماري موسسه ايران تحقيق، بسته آموزش كامل نرم افزار ليزرل LISREL آماده شده و در اختيار دانشجويان، پژوهشگران و اساتيد قرار گرفت. نرم افزار ليزرل را مي‌توان از اولين نرم افزارهايي دانست كه در حوزه مدل يابي به خصوص مدل يابي معادلات ساختاري تهيه شد و در بين نرم افزارهايي نيز كه به تازگي توليد شده‌اند جزو محبوب‌ترين نرم افزارهاست. با وجود اينكه هم اكنون ده‌ها كتاب و فيلم آموزشي در حوزه استفاده از ليزرل وجود دارد اما هنوز در اين زمينه خلاء‌هاي جدي وجود دارد. بيشتر كتاب‌هاي آموزشي از عنصر كاربردي بودن تهي هستند و به همين دليل براي افرادي كه نياز به آموزش كاربردي در اين زمينه دارند كارايي زيادي ندارند. بسته آموزش كامل نرم افزار ليزرل LISREL با هدف پر كردن همين خلاء‌ها آماده شده است.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۵:۴۴ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

زمانيكه مقاله را به عنوان يك پژوهشگر نگارش كرده و تمام مي‌كنيد تصور مي‎‌كنيد كه ۸۰ درصد كار تمام شده است؛ اما بايد بگوييم فرآيند دوبخشي نگارش و چاپ مقاله هركدام دو كار كاملاً مجزا از همديگر است. هركدام به يك سري مهارتهاي خاص نياز دارد و بايد فرد همانگونه كه مهارتهاي نگارش مقاله را در خود پرورش داده، مهارتهاي ارسال، پذيرش و چاپ مقاله را نيز بياموزد. با اين توصيف بايد بگوييم كه شما بعد از نگارش مقاله در خوشبينانه‌ترين حالت صرفاً ۵۰ درصد از راه را پيموده‌ايد و ۵۰ درصد كار نيز باقي مانده است. وقتي براي ارسال مقاله به مجله اقدام مي‌كنيد مجلات بسيار زيادي را از طريق اينترنت پيدا مي‌كنيد. اما چه ملاكي براي بررسي سريع آنها داريد؟ وقت گذاشتن براي بررسي دقيق آنها باعث اتلاف وقت بسيار زياد مي‌شود. در اين مطلب به معرفي چند روش خوب براي ارزيابي سريع يك مجله علمي خواهيم پرداخت.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۴:۵۸ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

بسياري از دانشجويان و اساتيدي كه اقدام به چاپ كتاب مي‌كنند اين نگراني را دارند كه آيا كتاب آن‌ها با مجوز از نهادهاي مربوطه چاپ شده است يا خير. به اين منظور بايد با جستجوي مجوز كتاب در سايت كتابخانه ملي، نسبت به قانوني بودن كتاب چاپ شده اطمينان حاصل كرد. مزيت جستجو در اين سايت اين است كه اطلاعات فيپا و شابك را در اختيار شما قرار مي‌دهد. در ادامه به صورت گام به گام مراحل جستجوي مجوز كتاب در سايت كتابخانه ملي را به شما معرفي خواهيم كرد.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۴:۰۹ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]

سايت همايش ايندكس ضمن همكاري با وبسايت‌هاي علمي و آموزشي معتبر ايران و دبيرخانه همايش‌ها، توانسته است بانك ايميلي متشكل از ۳۵۰ هزار ايميل در تمامي رشته‌هاي دانشگاهي را گردآوري نمايد. پايگاه همايش ايندكس افتخار دارد كه تاكنون با بيش از ۱۰۰ همايش مختلف در زمينه تبليغات ايميلي همكاري نمايد كه حاصل آن رضايت بسيار بالاي مسئولان همايش‌ها و كنفرانس‌هاي معتبر بوده است. تمامي ايميل‌هاي اين پايگاه در حوزه دانشجويي و دانشگاهي بوده و تنها براي ارسال تبليغات همايش‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۳:۲۱ ] [ مهرداد بلاغي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 7
دیروز : 15
افراد آنلاین : 1
همه : 872
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب